in

Že by TIP na VÝLET? 10 skutečných míst, která se zdají být VĚDECKY NEMOŽNÁ.

Zdroj : adme.ru

Na Zemi je mnoho podivných míst, kde jsou opravdovými divy přírody, ikdyž my to tak vnímat nemusíme. Někdo v tom vidí zásah cizinců a jiných světských sil a vědci si zase lámou hlavy nad racionálním vysvětlením. Někdy to samozřejmě zvládnou, ale Země není připravena odhalit všechna svá tajemství.

1. Sopka Kava Ijen

Toto je jediná sopka na světě s modrou lávou. Tento neobvyklý jev je vysvětlen vypuštěním velkého množství sirovodíku, který při teplotě 600° hoří modrým plamenem a jako by stékal po svazích hory. Tento zázrak přírody můžete vidět pouze v noci.

Zdroj : adme.ru

2. Plovoucí ostrov Eye

Ostrov je ukryt v močálech Argentiny. Není to tak dávno, co byl objeven a přiveden do hledáčku vědcům a to díky jeho ideálnímu, téměř kulatému tvaru. Jezero, ve kterém se oko nachází, je naprosto kulaté. A ještě více obdivu tohle místo získalo, když se ukázalo, že se ostrov otáčí kolem své osy. Pro tento zázrak přírody stále neexistuje racionální vysvětlení.

Zdroj : adme.ru

3. Park vyzváněcích kamenů

V Pensylvánii se nachází park, do kterého se vrací mnoho turistů, vyzbrojených kladivy. Koneckonců, kameny v tomto parku, když je udeříte, vydávají vyzváněcí zvuk jako zvon. Kameny jsou přitom obyčejná skála a vědci stále nemohou vysvětlit, odkud se ten zvuk bere a proč.

Zdroj : adme.ru
Reklama

4. Dvojitý strom v Piemontu

V Itálii je strom, který se stal skutečnou atrakcí. Vlastně se jedná o 2 stromy : moruše a na vrcholu třešeň. Třešni se nějak podařilo usadit nahoře, kořeny spletené přes dutý kmen stromu moruše a vedou tak až do země. Nejpřekvapivější je však skutečnost, že obě rostliny stále rostou.

Zdroj : adme.ru

5. Pláž na moři

Po povodni obyvatelé indického státu Kerala našli nečekanou novou pláž Ponnani, která se táhne kilometr daleko do Arabského moře. Toto místo bylo okamžitě zaplaveno davy zvědavých lidí, kteří chtějí chodit po moři a pořizovat nádherné fotografie.

Zdroj : adme.ru