in

Věk je jen ČÍSLO! 12 párů celebrit, kteří věkový ROZDÍL neřeší.

vanityfair.com instagram.com
Reklama

Psychologové se domnívají, že náš vnímaný věk je odlišný od našeho biologického věku, a proto je naprosto normální mít ve vztahu třeba i velký věkový rozdíl. Například páry z Hollywoodu s velkou věkovou mezerou jsou docela běžné, protože poslouchají své pocity a nakonec vědí, že věk je jen číslo.

1. Patrick Stewart a Sunny Ozell – rozdíl 38 let

View this post on Instagram

We're so barfy. (photo cred @loushkab )

A post shared by Sunny Ozell (@madameozell) on

2. Jeffrey Dean Morgan a Hilarie Burton – rozdíl 17 let

3. Michael Fassbender a Alicia Vikander – rozdíl 12 let

4. John Stamos a Caitlin McHugh – rozdíl 23 let

5. Ben Affleck a Ana de Armas – rozdíl 15 let

Reklama

6. David Hasselhoff a Hayley Roberts – rozdíl 27 let

7. Elon Musk a Grimes – rozdíl 16 let

vanityfair.com

8. Ian Somerhalder a Nikki Reed – rozdíl 10 let

9. Jeff Goldblum a Emilie Livingston – rozdíl 30 let

View this post on Instagram

Parents! Where does the time go by!? These boys always have my back and I’m just so in love with our little family! I often think about what it would look like with a third baby but then I remember how much work it takes to be a present and involved parent. Right now, we get the TIME to ENJOY both our boys and my mind can be my happy, energized self with Jeff as husband and wife! It’s never, always easy, and some phases, for me, take a toll on my patience and relaxed nature with the person i’m figuring it all out with and the one person closest to me @jeffgoldblum who normally I’m having so much fun with! This is my reminder that I love US now and we are, I think, doing a good job at balancing parenting life and couple life out!!! My very last personal reminder is what a toll it took on my body. I know I’ve recovered generally well for carrying and delivering two fairly big babies but it’s really been the last six months that I’ve begun to feel like my FULL self again, fully awake, energized, alive and interested in all aspects of life! Being a parent is humbling and I have so much respect for them! Having said all that, having children was the best thing we ever did and these boys definitely make me want another even with all my truthful reminders! #judgeless #lovemore #theprocessisthereward #lifewillneverbethesame ❤️

A post shared by Emilie Goldblum (@emiliegoldblum) on

10. Eddie Murphy a Paige Butcher – rozdíl 19 let

11. Heidi Klum a Tom Kaulitz – rozdíl 16 let

12. Matthew McConaughey a Camila Alves – rozdíl 12 let

Jo jo,.. láska si prostě nevybírá. Jaký máte na to názor vy? Vadil by vám takhle velký věkový rozdíl nebo taky berete věk jen za pouhé číslo? Dobré na tomto přístupu je, že pokud jste ještě nenašli svoji osudovou lásku, tak nemusíte být smutní, protože se třeba ještě nenarodila. 

Čerpali jsme z brightside.me  

Reklama