in ,

#TRASHTAG CHALLENGE, aneb jak lidé z celého světa POMÁHAJÍ v boji proti ODPADKŮM?

brightside.me
Reklama

Odpadky jsou velkým problémem dnešního světa, je jich čím dál více a mnohé jsou velkým znečišťovatelem životního prostředí, oceánů atd. U nás v Česku situace není tak hrozná, ale na některých místech světa je tento problém opravdu velký. Lidé se proto rozhodli, že přiloží ruku k dílu a dané místo vyčistí. Tak vznikla i na internetu tzn. Trashtag challenge, ke které se přidalo již spoustu lidí a přidává se stále víc. Pokud znáte nějaké znečištěné místo, neváhejte a zapojte se taky. Nestojí to nic a vy budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco pro naší planetu!

1. Odpad po rozsáhlé rekonstrukci.

2. Nějakou dobu to zabere, ale stojí to za to.

brightside.me

3. Stejně se s tím vypořádal i zde.

brightside.me

4. Sice toho nebylo moc, ale stačí to.

brightside.me

5. Co zorganizovat úklid místo školy, jako na základce?

Reklama

6. Znečištěné pláže jsou problémy zejména ve velkých městech rozvojových zemí, v Bombaji se tomu však lidé postavili čelem.

brightside.me

7. Stejně tak se s tím vypořádali i obyvatelé filipínské Manily.

8. Tato skupina již vyčistila několik míst.

View this post on Instagram

Last week we held our 2nd Annual Taiwan National Clean Up day. We cannot express how inspired we are by the hundreds of volunteers who came out. There were 14 sponsored clean up locations, and as a whole we cleaned over 4 TONS of trash in one day!! 🚯 There are many actions we can take to reduce our footprint. Plastic consumption is one of the largest issues our world faces. Stop using plastic bags, stop using plastic straws, stop using plastic bottles. There are sustainable, portable options to use. 🚯 A huge thank you to @roxytaiwan for sponsoring the event this year. We also thank the many location leaders who stepped up. And of course, our amazing volunteers. We love you, we are inspired by you, and we can't wait to continue doing good together!

A post shared by Taiwan Adventure Outings (@taotaiwan) on

9. Hned to vypadá lépe.

10. Opět skupina lidí, co pomáhá.

View this post on Instagram

Clean up 28 Jan

A post shared by Trash Hero Sanur (@trashherosanur) on

11. Při úklidu občas můžete narazit na zajímavé věci.

12. I krumpáče můžou práci někdy usnadnit.

13. To muselo trvat pořádně dlouho…ale určitě to za to stálo.

View this post on Instagram

احنه نقلد الغرب بهواية اشياء مو زينة، فليش منقلدهم بالأشياء الزينة؟ انتشر #تحدي_التنظيف على احدى الصفحات، واني حبيت اقبل هذا التحدي واطلع على منطقة بيها هواية زبل وانظفها. خلال ساعتين ترست ٦٠ كيس زبالة! شوفو ابتسامة النصر بالصورة الثانية 😂 واني مرتاح بالخيسة والزبل. #خليها_انظف #Trash_Challenge accepted, and conquered. I filled more than 60 trash bags and cleaned the entire area. If I can you can! The second picture shows how happy I was surrounded by trash and dirt! 😂 Smile of victory. #KeepItClean

A post shared by Mohamed Jesus (@mohamedjesus) on

14. Ani odlehlé pláže se neubrání naplaveninám, ale i zde tomu pomohli.

brightside.me

15. A hned je kde se koupat.

Reklama