in

Top 10 DISNEY TEORIÍ, které zničí nejen vaše ILUZE.

Zdroj : brightside.me
Reklama

Někteří věří, že Disney vytvořil svůj vlastní obrovský svět, na který se můžeme dívat. Pokud je to ale „další svět“, znamenalo by to, že jsou všechny postavy navzájem nějak propojené, tak jak to chodí v běžném světě. Dnes vám ukážeme 10 teorií, které vám možná zničí některé vaše iluze o Disneyho pohádkách.

1. Locika je sestřenicí Anny a Elsy.

Jejich rodiče přeci odjeli a už se nevrátili, protože jejich loď ztroskotala. Jeden režisér prozradil, že odjeli na svatbu. Navíc, děj Ledového království se odehrává 3 roky po oné katastrofě. A v reálném čase vyšla pohádka Ledové království o 3 roky později od pohádky Na vlásku. Náhoda?

Zdroj : brightside.me

Navíc si nelze nevšimnou podoby mezi matkou Lociky a otce Anny a Elsy.

Zdroj : brightside.me

2. Tarzan je bratr Anny a Elsy.

Fanoušci šli ve své teorii ještě dále než před tím. Co když rodiče Anny a Elsy nezemřeli? Spekulují, že byli vyplaveni na břeh v džungli, postavili si dům na stromě a měli další dítě. Zní vám to povědomě? Ano, protože všichni předpokládají, že to dítě je Tarzan.

Zdroj : brightside.me

Tato teorie je opravdu možná, protože bylo zmíněno, že Tarzanovi rodiče se také plavili a  ztroskotali. Navíc fanoušci prostě nemohou překonat skutečnost, že Tarzanovi rodiče jim opravdu připomínají rodiče Anny a Elsy. Pokud je to pravda, princezny mají malého bratra. Mimochodem, jeden z Disney režisérů, Chris Buck, sám v tuto teorii věří.

Zdroj : brightside.me

3. Aladdin se odehrává v budoucnu.

Ačkoli to vypadá, že se v Aladdinovi děj odehrává v dávných dobách, někteří fanoušci naznačují, že se to ve skutečnosti děje ve vzdálené budoucnosti, v postapokalyptickém světě. Gin zmínil ve filmu, že byl v lampě 10 000 let. Pokaždé, když Gin předvádí magii a vtipy, odkazuje na kulturu 20. století. Jak by o tom všem mohl vědět, kdyby se děj odehrál dávno předtím, než všechny ty věci existovaly?

Zdroj : brightside.me

4. Robin Hood je starší verze novodobého filmu Zootopia.

Zootopia nám ukazuje svět, kde lidé nikdy neexistovali, a v Disneyho repertoáru existuje jen několik dalších takových filmů: Robin Hood a Lví král. No a co se víc dnešní Zootopii podobá?

Zdroj : brightside.me
Reklama

5. Ursula je teta Ariel.

Když je Ursula poprvé představena ve filmu, zmíní se o tom, že kdysi zažila fantastické hostiny, když ještě bydlela v paláci. Jak by ale mohla žít v paláci, kdyby nebyla sestrou krále Tritona? Vzpomeňte si, když se Ursula změnila v dívku jménem Vanessa, aby zabránila Ariel v plnění dohody. Možná to byl její původní vzhled mořské panny, než se změnila v chobotnici.

Zdroj : brightside.me

Fanoušci si myslí, že od té doby, co se Ursula nemohla stát královnou, rozhodla se získat svou moc jinými způsoby. Například tím, že si vezme nějakého prince na zemi. Nicméně, to nevyšlo, lidé zjistili, že je mořská panna a začali mořské panny lovit, což způsobilo smrt matky od Ariel. Kvůli tomu ji Triton vyhnal, pak se Ursula opravdu rozzlobila a změnila svůj vzhled.

Zdroj : brightside.me

6. Peter Pan je anděl, který vede mrtvé děti do nebe.

Přemýšleli jste někdy o tom, proč v Zemi Nezemi nikdo nezestárne? Fanoušci si myslí, že to není tím, že by to měli být jakési magické místo. Myslí si, že jsou již dávno všichni mrtví a proto nikdy nevyrostou a Peter Pan je tak považován za anděla, který bere duše mrtvých dětí do nebe a stará se o ně.

Zdroj : brightside.me

7. Gin je obchodník ze začátku.

Fanoušci prostě nemohou překonat podobnosti mezi obchodníkem, který vypráví příběh Aladdina a Gina z lampy. Oba nosí modré šaty s červeným pruhem kolem pasu, mají podobné obočí a vousy s kudrlinkou. Navíc, oni jsou jediné 2 postavy z film, které mají jen 4 prsty a obě daboval Robin Williams. Fanoušci tím naznačují, že poté, co byl Gin konečně propuštěn, se stal cestovatelem, který prodává věci a znovu a znovu vypráví svůj příběh. Jinak, jak by mohl vědět všechno, co se stalo?

Zdroj : brightside.me

8. Sněhurka opravdu zemřela.

Někteří fanoušci naznačují, že polibek, kterým se měla probudit Sněhurka, ji ve skutečnosti nevzbudil. Předpokládají, že princ představuje Smrt, který ji přišel vzít do posmrtného života. Zní to docela rozumně, ale je tu ještě jedna věc. Stačí se podívat na hrad, na který jdou – je to jen zářící silueta na obloze.

Zdroj : brightside.me

9. Jane je dcera Belle.

Všechno to začíná s čajovou soupravou, která je ukázána v Tarzanovi. Přesně ta samá jako v Krásce a Zvířeti. Všichni víme, že poté, co bylo prokletí prolomeno se všichni změnili zpátky v lidi. ​ Belle a Adam (zvíře) si však mohli podobnou čajovou konvici obstarat jako připomínku na jejich minulost. Fanoušci si myslí, že Jane má toto rodinné dědictví proto, že je potomkem Belle a Adama.

Zdroj : brightside.me

Stačí se jen podívat, jak podobná si je Jane a Belle. Mají podobné tváře, hnědé vlasy a nosí podobné žluté šaty. Oba jejich otcové jsou trochu divní a muži, do kterých se zamilovali, jsou „divocí“. Dokonce i skutečnost, že Belle je Francouzka a Jane je Angličanka, sedí. Kráska a Zvíře se odehrává před francouzskou revolucí, po které by Belle a Adam – aristokraté – nebo jejich potomci, mohli uprchnout do Anglie a usadit se tam.

Zdroj : brightside.me

10. Locika zůstane navždy mladá.

V pohádce Na vlásku královna onemocněla během těhotenství a vypila kouzelný květinový lektvar, který poskytuje neustálé mládí. Locika se narodil s rostoucími vlasy, které mohou léčit lidi a předcházet stárnutí. Ale co když je toho víc? Nějaké kouzlo bylo v jejích vlasech, ale fanoušci si myslí, že to prostě nemohlo úplně jen tak zmizet poté, co byly její vlasy uřezány. Myslí si, že kouzlo zůstalo v ní a Locika přestala stárnout ve věku 18 let.

Zdroj : brightside.me

Reklama