in

Tak na co jste PŘIŠLI? 13 znamení, že jste mnohem INTELIGENTNĚJŠÍ, než si uvědomujete!

instagram.com instagram.com
Reklama

Pochybujete o své vlastní inteligenci? Dnes vám řekneme o 13 znameních, díky kterým poznáte, že se mýlíte. Je dokonce pravděpodobné, se poznáte alespoň ve 2 z těchto věcí. Už nebudeme dále zdržovat a vrhněte se na to!

1. Hrajete na nějaký hudební nástroj.

Četné studie ukazují, že hra na hudební nástroj pomáhá v osobním rozvoji. Jedna z těchto studií tvrdí, že pouhý měsíc výuky hudby může dětem ve věku od 4 až 6 let významně zlepšit výsledky jejich testů a v budoucnu jim usnadnit studium.

View this post on Instagram

I need a break from idiots. SH

A post shared by Sherlock Holmes (@sherlockhgram) on

2. Jste nejstarší z dětí v rodině.

Jeden zajímavý výzkum ukázal, že starší sourozenci v rodině mají ve srovnání s mladšími bratry a sestrami mírně vyšší IQ. To je důvod, proč nejstarší děti bývají o něco úspěšnější než ti nejmladší v rodině.

View this post on Instagram

Apasă de 2 ori pe poză și scrie dacă te-a încurajat parabola 🤗🤗🤗 ⠀ “Odată, un tată, împreună cu fiul său și cu un măgar, călătoreau pe străzile vechi ale orașului în căldura prânzului. Tatăl mergea pe măgar, iar fiul îl conducea de căpăstru. ⠀ „Bietul băiat”, a spus un trecător, „picioarele lui abia pot ține pasul cu măgarul. Cum poți să stai leneș pe un măgar când vezi că băiatul este complet epuizat?” ⠀ Tatăl a fost atins de aceste cuvinte și le-a pus în suflet. Ajungând la un colț, a coborât de pe măgar și i-a spus fiului său să încalece el. Foarte curând au întâlnit o altă persoană. ⠀ “Nu-i păcat!? Micuțul stă pe măgar ca un rege, în timp ce bietul său tată aleargă după el.” ⠀ Băiatul a fost foarte supărat de aceste cuvinte și i-a cerut tatălui său să se urce și el pe măgar. Astfel, ambii mergeau pe măgar. ⠀ “Oameni buni, ați mai văzut așa ceva? strigă o femeie. Deci chinuiți animalul! Spatele săracului măgar s-a lăsat deja, iar bătrânul și tânărul stau pe el, de parcă ar fi o canapea; oh, sărmana făptură!” ⠀ Fără nici o vorbă, tatăl și fiul, rușinați, au descălecat de pe măgar. De îndată ce au făcut câțiva pași, un bărbat pe care l-a întâlnit, a început să-și bată joc de ei: ⠀ “De ce măgarul tău nu face nimic, nu aduce niciun beneficiu și nici măcar nu duce pe vreunul din voi?” ⠀ Tatăl a dat o mână de paie măgarului, și-a pus mâna pe umărul fiului său și a zis: ⠀ “Indiferent ce facem, mereu va exista cineva care să nu fie de acord cu noi. Cred că trebuie să decidem singuri cum călătorim.” ⠀ ⠀ Eu îmi trăiesc viața din plăcere, în pace și armonie…Eu nu vreau să traiesc pentru a satisface așteptările altora.

A post shared by Mom of 7 kids (@marinacarnat) on

3. Máte štíhlou postavu.

V roce 2006 proběhl neobvyklý výzkum. Odhalil zajímavé spojení: čím větší je obvod pasu člověka, tím nižší jsou jeho intelektuální schopnosti. Podle dalších výzkumů mají 11leté děti, které dostávají špatné výsledky z testů, větší pravděpodobnost k obezitě, než ti, kteří mají lepší výsledky.

4. Byli jste jako dítě kojeni.

Vědci z Británie a Nového Zélandu studovali přibližně 3000 dětí a zjistili, že ti, kteří byli kojeni jako děti, mají IQ testy o téměř 7 bodů lepší než ti, kteří kojeni nebyli.

View this post on Instagram

#6weeksPostpartum today… Repost from @thegingypants I’ve been sitting here trying to figure out how I’m feeling. Definitely feeling off this past week…happy, but just not “myself”. Or maybe it’s just not the “self” that I thought I would be or feel I am expected to be by 6weeks pp.. . I feel so unmotivated lately to do anything, not depressed but definitely in a slump. I feel heavy… not physically necessarily… but like I have so much that I want to do or get done, things I wish I could do, places I wish I could go, people I wish we could see & hang out with. . It’s crazy to think that if I wasn’t taking this 12 weeks of “bonding time” I would be going back to work Monday!!! (I only get until 4 months pp in NJ, USA) so I have a return to work date of early November… which makes me anxious. It just brings back all the feelings of leaving Cole to go back to work. . I had my 6w pp follow up yesterday. All is well, my tear is “healed”, “restrictions” are lifted…there’s fear of “pain” with things to come…🤞🏼(hoping that’s not the case). She said my diastasis recti isn’t bad, and the tone is good in my pelvic muscles! Talked about what plans are for birth control, took my BP and weight, did a Pap since I was due, filled out a PPD survey… then sent me on my way and said “see ya in a year!!”… it’s all crazy how you go from all these appointments and checkups to then nothing. . I saw my friend @kimperryco post about feeling similarly this past week (she had her baby a week before me)… but seeing that made me wonder… is there a crazy hormonal shift at 5/6w pp?? Or is it just the pressure of “being back to normal” and to act like all of your ducks are magically in a row? . I need to get a routine. . Seeing her post about feeling the same way made me accept my feelings as being real. I think we need to be open about all the feels. I haven’t really been because I keep trying to just drown the way that I’m feeling and tell myself I need to be stronger. . . But truth is it’s hard. And most of the time I feel lazy… but it’s more than that. I have a lot going on in my head. A lot more than I can fit in this caption. . .

A post shared by Maternity Mothershape (@maternity) on

5. Milovali jste čtení už jako dítě.

Máte vzpomínky na četbu, která sahá do vašich nejranějších dnů? Je pravděpodobné, že jste velmi chytří, zvláště pokud vaše láska ke knihám začala, když jste byli ještě v plenkách. V průběhu jednoho výzkumu bylo studováno 2 000 párů dvojčat a ukázalo se, že kojenci, kteří se dříve naučili číst, měli v testech a i později v životě lepší výsledky. Autoři studie se domnívají, že čtení od útlého věku zlepšuje verbální i neverbální schopnosti člověka.

Reklama

6. Jste levák.

Nejnovější výzkum naznačuje, že lidé s dominantní levou rukou mají sklon k odlišnému myšlení – způsobu kreativního myšlení, který se používá k řešení problémů a úkolů. Leváci jsou často vynalézavější a vědí, jak se lépe dostat z obtížných situací. Není to známka velkého intelektu?

7. Často se trápíte.

Stále více studií dokazuje, že lidé, kteří si často dělají starosti s věcmi, mohou být inteligentnější než ti, kteří to nedělají. Může se stát, že je to důsledek skutečnosti, že vždy myslí na možné důsledky svých činů, a proto se snaží zajistit, aby vše dopadlo co nejlépe.

8. Jste vysocí.

Výzkum prováděný na Princetonské univerzitě ukázal, že vysoké děti se učí lépe než jejich vrstevníci, a když dosáhnou dospělosti, vydělávají více peněz. Takže si narovnejte záda – máte být na co hrdí!

9. Umíte být zábavní.

Ukazuje se, že smysl pro humor a vysoká inteligence spolu souvisí. V jednom výzkumu provedlo asi 400 studentů test inteligence, po kterém museli vymyslet zábavné titulky pro scény z karikatur. Uhádnete, čí titulky se ukázaly být zábavnější?

View this post on Instagram

Funny faces 😂 #jimcarrey

A post shared by Jim Carrey (@jimcarrey__) on

10. Jste nadmíru zvědaví.

Profesor psychologie podnikání na jedné londýnské univerzitě dospěl k závěru, že zvědavost je důležitou vlastností inteligentních lidí. Zvědaví lidé mají rafinovanější formu myšlení a z dlouhodobého hlediska mají zájem objevovat nové věci a rozvíjet se jako lidé.

11. Usilujete o dokonalost.

Lidé, kteří jsou chytří, jsou obvykle perfekcionisté. Nikdy nejsou opravdu spokojeni s tím, jak se věci mají. Pokud se věnují sportu, stráví více času tréninkem, aby se stal nejlepším hráčem týmu. A pokud nejsou spokojeni se svým vzhledem, udělají další krok, aby vypadali co nejlépe tím, že si koupí celý nový šatník nebo zintenzívní své zvyky v péči o sebe. Jejich život je neustálá práce.

12. Jste noční tvor.

Zní to legračně, ale ukázalo se, že lidé, kteří rádi zůstávají v noci vzhůru, mají obecně větší intelekt než ranní ptáčata. Schopnost pracovat a být kreativní v noci, jak je dobře známo, nám nedala příroda. Z tohoto důvodu dospěli vědci k závěru, že inteligentní lidé jdou spát později, protože se snaží rozšířit hranice svých schopností.

13. Vaše písmo vypadá, jako to doktorské.

Chaotický rukopis je také jedním ze znaků kreativního a inteligentního člověka. Proč? Protože myšlení je velmi často rychlejší, než ruka.

View this post on Instagram

The quintessential art of clinical communication is a well-written medical summary. That may be self-evident. However, to read, one needs to understand what is written, and for that, legible handwriting is vital. Unfortunately, neat handwriting is difficult to find, and much sought after especially when the writer is a doctor. For clinical practice, I keep a simple dictum in mind: if you didn’t document it, it didn’t happen. Hence, legible and succinct medical note-writing is crucial. Equally important is to keep in mind that illegible prescriptions can be disastrous for patients. . . Head on to the link in bio to read about my writing stories and if you are a doctor this maybe quite relatable! . . . #postoftheday #mdblogger #natashablogs #doctorslife #icu #theeverydayproject #thehappynow #illustrations #karachibloggers #somedocs #docsofinsta #doctorstory #doctorslife #handwritings #narrativemedicine #inhousemagazine #stayhomesavelives #doctorshandwriting #mashionpk #runwaypakistan #etribune #spillwords #humansofresidency

A post shared by Natasha Khalid , MD (@natashablogs) on

Tak jak jste na tom, dámy a pánové? Našli jste se z těchto 13 bodů, alespoň v jednom? My osobně jsme se našli asi ve 4. To sice není moc, ale je to více než nic. A jak jste na tom doopravdy se svým IQ? Znáte přesné číselné hodnoty?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama