in

Proč je pro nás někdo více ATRAKTIVNÍ? 8 důvodů, kterým dáte ZAPRAVDU!

brightside.me
Reklama

Máme sklon si myslet, že krása je v oku pozorovatele. Jak ale naznačuje studie, nemusí to nutně být pravda. Ve skutečnosti je pravda někde uprostřed. Standardy přitažlivosti jsou sice tak nějak dány, ale naše osobní preference také hrají velkou roli. Dnes vám ukážeme 8 psychologických důvodů, proč je nám někdo více sympatičtější a někdo méně. 

1. Rozšířené zorničky.

Zorničky jsou prý viditelným zrcadle do našich emocí. Pokud se nám někdo líbí a máme jej rádi, zorničky máme rozšířené. A naopak, pokud někoho nenávidíme, máme zornice zúžené.

brightside.me

2. Poměr pasu ke kyčlím u žen.

Čím nižší je poměr pasu a kyčle, tím atraktivnější je žena pro muže.

brightside.me

3. Symetrie obličeje

Vědci potvrdili , že symetrické tváře hodnotíme jako atraktivnější než tváře s menší symetrií, protože naše vizuální receptory je mnohem snáze zpracovávají. Dalším důvodem je to, že biologicky spojujeme dokonale symetrické tváře s dobrými geny.

brightside.me

4. Průměrnost.

Jak naznačuje studie, dáváme přednost vzhledu, který se nám zdá průměrnější. A to může mít různá vysvětlení: buď to spojíme s biologickými výhodami, jako jsou dobré geny, nebo naše mozky prostě dávají přednost typičtějším obličejům.

brightside.me

5. Jedení zdravého jídla.

Existuje malá studie, která ukazuje, že preference potravin také může ovlivnit atraktivitu. Vůně mužů a žen, kteří nedávno jedli ovoce a zeleninu, byla považována za mnohem výhodnější než muži a ženy, kteří většinou jedli jídlo jako chléb a těstoviny.

brightside.me
Reklama

6. Tón hlasu.

Podle výzkumu ženy spojují nižší hlasy mužů se zralostí, a proto je považují za atraktivnější.

brightside.me

7. Vůně u žen.

Vůně ženy může skutečně ovlivnit, jak atraktivní pro muže jsou. Teď ale máme na mysli tu zvláštní vůni: tu, která je založena na reprodukčních hormonech žen. Jak ukazují výzkumy, ženy jsou ve stadiu ovulace mnohem přitažlivější, protože hladina hormonů v této době je ve středu cyklu vyšší, což ukazuje na jejich plodnost a muži to prostě vycítí.

brightside.me

8. Chuť při líbání.

Když se líbáme, vyměňujeme si mnoho bakterií, a to, jak ukazují studie, má také nějaký praktický význam. Pomáhá nám to zjistit, zda jsme s touto konkrétní osobou dobře spojeni. Způsob, jakým člověk chutná, nás může více či méně přitahovat.

brightside.me

Všechny tyto fakty jsou založené na vědeckých studiích a různých výzkume, tak snad na tom bude nějaké ta pravda i v praktickém životě. Shledali jste například nějaký z důkazů ze zkušenosti pravdivým? Nebojte se o to s námi podělit.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama