in ,

Oni slovo „NEMOŽNÉ“ neznají! Top 10 naprosto NEZLOMNÝCH lidí.

brightside.me
Reklama

Mnoho lidí tráví životy sebelítostí nad tím, co nemají, a ignorováním mnoha darů života, které mají. Existují však lidé, kteří díky pouhému odhodlání, vůli a ambicím dokázali světu ukázat, že ani tělesná postižení nejsou omezujícím faktorem.

1. Amy Purdyová

Snowboardistka Amy Purdyová dostala ve věku 19 let bakteriální meningitidu, takže její nohy musely být amputovány pod koleny. Přišla také o ledviny i slezinu. O dva roky později dostala od svého otce transplantaci ledvin. A jen o 3 měsíce později byla Amy s protetickými nohami již spátky na svahu. Získala bronzovou medaili v paralympijských hrách v roce 2014 a stříbrnou medaili v paralympijských turnajích v roce 2018 za snowboarding.

View this post on Instagram

Wow, already a year ago today that I danced with a robot in the opening ceremonies for the Paralympic Games in Rio! To be honest, I almost turned it down because it was the first time that I would dance on my own without a partner and I was scared I would mess up in front of the world to see. Over 200 million people alone watched in Brazil, let alone the millions around the world and it ended up being one of the most amazing experiences of my life! I spent 40 days in Brazil training and absolutely fell in love with the country and people and I was so grateful to cheer on all the athletes! Sometimes you have to just get out of your own way and say "Yes!" to opportunities and see where they take you! I'm so happy I did! Thank you Rio for giving me one of the best memories of my life! 📸- Joe Kusamoto @usparalympics @paralympics @jbelflow @teamusa #riodejaneiro #rio #brazil #kuka #dwts #dance #runningblades #liveinspired

A post shared by Amy Purdy (@amypurdygurl) on

2. Aaron Fotheringham

Aaron Fotheringham byl ve věku 8 let upoután na invalidní vozík. Fotheringham, inspirovaný svým bratrem, který jezdil na kole BMX ve skateparku, začal cvičit pomocí speciálně upraveného invalidního vozíku. Ve věku 14 let se stal prvním člověkem, který provedl backflip na invalidním vozíku a ve 18 letech provedl dvojitý backflip.

brightside.me

3. Evelyn Glennie

Evelyn Glennie je virtuózní perkusionistka, která je hluchá od 12 let a tvrdí, že se naučila slyšet z jiných částí těla než z uší – pokud byste slyšeli její hraní, tak byste tomu i uvěřili. Za svůj přínos k hudbě získala v roce 2007 ocenění nejvyššího řádu Britské říše.

brightside.me

4. Zack Ruhl

Zack Ruhl se narodil bez stehenních kostí a ještě k tomu trpěl křehkým onemocněním kostí, takže lékaři mu museli amputovat nohy. Dnes je CrossFit trenér a zvládne snadno unést na bench press 190 kg a i dělat kliky na svém vozíku.

brightside.me

5. Marla Runyan

Přestože byla Marla Runyan slepá, vyhrála nejen 4 zlaté medaile na letních paralympijských hrách 1992 v dlouhém skoku a na 100, 200, 400 a 400 m závodech, ale také vyhrála v roce 1999 zlatou medaili v závodě na 1 500 metrů.

brightside.me
Reklama

6. Spencer West

Vylézt na Mount Kilimanjaro je něco, co většina lidí považuje za nemožné. Spencera Westa ale nic neodradí. Ve věku 31 let dosáhl něčeho nemožného – vylezl na horu jen po rukách.

brightside.me

7. Bethany Hamiltonová

V roce 2003, třináctiletá Bethany Hamiltonová při surfování se svým nejlepším přítelem, jejím otcem a bratrem, přišla o levou paži při útoku žraloka. Než byla odvezena do nemocnice, ztratila přes 60% své krve a byla v hemoragickém šoku. Byla to ale rozhodná dívka a do měsíce po útoku byla zpět na prkně. Dnes je velmi úspěšnou profesionální surfařkou.

brightside.me

8. Angel Giuffria

Herečka z Hunger Games se narodila jen s jednou rukou. Zatímco většina lidí by to považovala za kletbu, silné odhodlání Angely ji učinilo úspěšnou herečkou. Nedávno, když navštívila každoroční konglomerát filmu a interaktivních médií, pobavila, ale i ohromila lidi tím, že požádala o nabití její protetické paži namísto jejího mobilního telefonu.

brightside.me

9. Jessica Cox

Kolika věcí v životě můžete dosáhnout, pokud nemáte obě ruce? Téměř vše, co si přejete, pokud máte silnou vůli! Seznamte se s Jessicou Cox – prvním licencovaným bezrukým pilotem na světě a prvním bezrukým mistrem černého pásu v americkém Taekwondo. Je také certifikovaným potápěčem SCUBA, autorkou, motivační řečí a soutěžila také v El Tour de Tucson na vzdálenost 40 kilometrů.

brightside.me

10. Qian Hongyan

Qian Hongyan ztratila obě nohy při dopravní nehodě v roce 2000, když jí byly jen 4 roky. Narodila se v čínské provincii Yunnan v jihozápadní Číně a získání umělých končetin byla nad možnosti její rodiny. Poté, co přitáhla pozornost čínského tisku, se jí podařilo získat umělé končetiny zdarma a připojila se k místnímu plaveckému klubu pro zdravotně postižené. Její tvrdá práce a odhodlání se vyplatily, když se v roce 2009 stala národní šampionkou v čínské národní paralympijské plavecké soutěži a v roce 2015 získala zlatou medaili ve finálovém plavání prsou na 100 metrů v provinčních paralympijských hrách v Yunnan.

brightside.me

Přestože je všech těchto 10 příběhů neuvěřitelně inspirativních, rádi bychom věděli, který vás donutil nejvíce žasnout, a třeba vás i inspiroval, abyste dosáhli svých snů, bez ohledu na nepříznivé okolnosti. Neváhejte se o to s ni podělit!

Reklama