in

Není to zas ta ZLÉ! 15 dobrých zpráv, které jsme opravdu POTŘEBOVALI slyšet.

dailymail.co.uk
Reklama

Filmový průmysl se čím dál tím více zabývá tématem vesmíru a vyspělé technologie umožnily vytvořit 3D tisk „živých“ věcí. Planeta, poprvé za celá desetiletí, dostala díky covid-19 malou přestávku a nadechla se čerstvého vzduchu, což stačilo na to, aby vyústilo v nespočet pozitivních výsledků v oblasti životního prostředí. Z televize slyšíme jen samé negativní zprávy a proto jsme se rozhodli vás v této nelehké době povzbudit a říci vám něco pozitivního.   

1. Již druhá osoba na světě byla vyléčena od HIV. Což dokazuje, že tato nemoc může být léčitelná.

2. Vědci vyvinuli rukavici, která překládá znakovou řeč do mluvené řeči v reálném čase. Neslyšící lidé tedy nyní mohou komunikovat s kýmkoli, bez překladatele.

dailymail.co.uk

3. Orli mořští, největší ptáci Británie, zmizeli ze země v roce 1780. Nyní, o 240 let později, se opět vracejí.

4. V roce 1979 byl africký slon označen za ohrožený druh.Proto byla zahájena kampaň na ochranu druhu. Nedávno bylo oznámeno, že se jejich populace od roku 1989 zdvojnásobila.

5. Indové vysadili 250 milionů stromů v rámci vládního plánu boje proti změně klimatu.

Reklama

6. Dívka s Downovým syndromem vystudovala Kalifornský institut umění s bakalářským titulem v oboru fotografie a média.

View this post on Instagram

Looks damn good. Congratulations Rachel!

A post shared by Rachel Handlin (@handlinrachel) on

7. Kultovní seriál Přátelé se natáčeli 10 let a skončili v roce 2004. O 16 let později bylo oznámeno, že se Přátelé znovu sejdou ve speciální epizodě.

8. Největší otvor v ozonové vrstvě, který existoval nad Arktidou, se uzavřel. To znamená, že nejenže jsme nyní více chráněni, ale také jsme zvrátili některé škody, které jsme způsobili.

9. Po 4 letech Nigérie oznámila, že porazili jejich nejčastější nemoc – dětskou obrnu.

View this post on Instagram

Você sabia que Uganda é a maior fonte de água do continente africano? . . Uganda tem o maior número de lagos (69) deles entre os países africanos. Os lagos de Uganda representam cerca de 10% do número total de lagos do continente. Embora seja um país sem litoral, grande parte de sua fronteira é um lago. . . . . #africadojeitoquenuncaviu #uganda #water #african #black #africanroutes #watercolor #uganda🇺🇬 #ugandan #visituganda #áfrica #children #happy #agua #brincadeiras #felicidade #livre #life #photographer #sorriso #africanos #africanwoman #africankids #blackclover #blackfamily #afrokids #kids #kidsstyle #kidsphotography . . . @passionpassport 📷 @african__roots

A post shared by AFRICA DO JEITO QUE NUNCA VIU (@afrwns) on

10. Kostarika nedávno legalizovala manželství osob stejného pohlaví a stala se tak prvním krajem ve Střední Americe, který tak učinil.

11. Bylo oznámeno, že NASA, Space X, Elon Musk, Universal a Tom Cruise budou spolupracovat na natáčení prvního filmu ve vesmíru.

View this post on Instagram

Hit the LIKE if you Appreciate❤️ our work & and do follow @factzverified if you want more AWESOME STUFF 🤓 like this… Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified Follow:- @factzverified . . #wifistudy #factz💯 #factzonly #knowledges #factsoftheday #facttechz #knowledgetransfer #knowledgefacts #knowledgeiswealth #diduknow #onevision999 #knowledge4brain #projectknowledge #knowledge_inc #knowledgeseeker #allfacts #realfacts #factoftheday #factzverified #teslamodely #elonmuskisagenius #tomcruiseedit #tomcruiseforever #tomcruisefan #spacexfalcon9 #spacefilm #elonmask

A post shared by Facts | Riddles (@factzverified) on

12. Letos došlo k výraznému snížení znečištění ovzduší po celém světě. Například na severovýchodě USA se znečištění ovzduší snížilo až o 30%.

13. Vědcům se podařilo vytisknout 3D model živé kůže. To v budoucnu zabrání pokusům na zvířatech.

14. NASA poslala rover na Mars. Přistane na Marsu v únoru 2021 a prozkoumá geologii planety a bude hledat známky starověkého života.

View this post on Instagram

August 2020 – February 2021: Cruising Toward Mars It's smooth sailing, so to speak, as Perseverance journeys through interplanetary space toward Mars. It will travel roughly 300 million miles to reach the Red Planet, according to NASA. A team of NASA engineers will be guiding the spacecraft the entire way to make any necessary adjustments to its path and conduct a series of check-ups on the suite of instruments on board the spacecraft. Credits: NASA / nasaJPL-Caltech / ulalaunch / @colourature.renders . . . . . Follow @nasa_persevere for more Mars related post 🚀🚀🚀 #mars #astrobiology #artemis #nasa #robotics #space #launchamerica #artemis #planets #marsrover #spacex #nasasocial #nasacostume #nasabeyond #nasa #iss #photooftheday #falcon9 #astronomy #astrophysics #astronaut #spacesuit #blackhole #astro #universe #spaceexploration #galaxy #perseverance #curiosity #mars2020

A post shared by Mars 2020 Perseverance Rover (@nasa_persevere) on

15. Chlapec (11 let) z Nigérie obdržela několik nabídek stipendií z celého světa poté, co se stalo jeho video virálním, kde tančil bosý v dešti. V roce 2021 začne studovat na prestižní škole v USA.

View this post on Instagram

FACTS ABOUT OUR PROGRAM. Behind those fanciful in class beauty and costumes are lots and lots of backstage hard work. With very little or no resources our kids are training to be the best they can. This is not to bring down anyone but to show their high level of dedication and committments to our program. Who wouldn't be proud of them? What teacher wouldn't pray for students who shows/comes to class with so much desire to learn? Kids who are ready to dance with or without conditions. Imagine what more we could achieve if we have more?🙂 DMs for more information. #leapofdanceacademy #covid19 #donation #vocational #nigerianballetschool #travelingtutusincnigeria #danceacademy #danceeducation #weloveyou #growth #weloveourpartners #yeswecan #dancing #learning

A post shared by Leap of Dance Academy (@leapofdanceacademy) on

Jaké dobré věci se letos staly vám? Nebo máte stejně jako my tento rok úplně totálně nepovedený? Ať už je to jakkoli, důležité je nepropadat panice. Díky tomu, co se teď ve světě děje, se jen těžko hledá člověk, který by byl šťastný. Doufáme proto, že vás naše optimistická fakta potěšily a nedívejte se na ten svět tak černě.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama