in

Na tohle POZOR! Top 10 věcí, díky kterým jsme MÉNĚ ATRAKTIVNÍ.

brightside.me
Reklama

Výzkum pečlivě prováděný odborníky z různých zemích ukázal, že díky určitým osobním kvalitám jsme pro ostatní lidi méně atraktivní. Rozhodli jsme se proto zveřejnit deset právě těchto kvalit pomocí několika ilustrací. Stojí to za zapamatování si snad úplně všeho! Tak čtěte pozorně.

1. Stres

V roce 2013 časopis Biology Letters zveřejnil údaje, které ukazují, že ženy, které mají v těle vysokou hladinu stresového hormonu kortizolu, jsou pro muže méně atraktivní.

brightside.me

2. Nepoctivost

Podle výzkumu je lhaní považováno za jednu z nejvíce neatraktivních vlastností, které lidé mohou mít. A to platí i pro tu nejmenší lež.

brightside.me

3. Nedostatek spánku

V roce 2010 vědci ze Švédska dokázali, že čím méně člověk spí, tím je pro ostatní lidi méně atraktivní.

brightside.me

4. Zlost

Výzkum prováděný v Číně v roce 2014 zahrnoval přimění skupiny dobrovolníků k hodnocení série fotografií lidí s neutrálním výrazem, ale s různými popisy jejich emocí napsanými níže. Bylo zjištěno, že lidé, kteří byli popisováni jako „zlí“, byli hodnoceni jako nejméně atraktivní.

brightside.me

5. Uzavřená řeč těla

Akademici ze čtyř univerzit v USA došli k závěru, že zkřížené paže, shrbená ramena a další kontraktivní řeč těla lidi odrazuje.

brightside.me
Reklama

6. Lenost

Specialisté na univerzitách ve Wisconsinu a New Yorku prokázali, že líní lidé jsou považováni jinými lidmi za nudné a neatraktivní.

brightside.me

7. Příliš šťastní

V roce 2011 vědci z University of British Columbia zjistili, že ženy odradí muži, kteří se příliš usmívají.

brightside.me

8. Příliš hrdí a pyšní

Výše uvedený výzkum také zjistil, že příliš hrdé a pyšné ženy nejsou muži považovány za atraktivní.

brightside.me

9. Příliš podobná vůně

Na Univerzitě v Novém Mexiku bylo zjištěno, že lidé, kteří voní podobně, se navzájem nepřitahují, protože si tak podvědomě myslí, že jsou příbuzní.

brightside.me

10. Bez smyslu pro humor

Psychologové z Ulster University dospěli k závěru, že bez ohledu na pohlaví člověka nejsou lidé, kterým chybí smysl pro humor, považováni za atraktivní.

brightside.me

Tak to vidíte. Když se člověk usmívá málo, tak není atraktivní a když zase moc, tak taky není atraktivní. Sice se v některých výzkumech ztrácíme, ale musíme uznat, že vesměs všechny tyto průzkumy a zjištění zní logicky. A co si o tom myslíte vy?

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama