in

Máto to tak ve VZTAHU i vy? 8 známek toho, že vaše vzájemná DŮVĚRA je vetší, než si myslíte!

Zdroj : brightside.me
Reklama

Expert na vztahy Tim Lott říká, že úspěšný pár má 3 důležité aspekty: komunikaci, respekt a důvěru. Důvěru označil za tu nejtěžší ze všech. Ale přesto musíte mít víru a naději, i když v minulosti došlo k určitým chybám, protože bez důvěry a odpuštění nemá vztah budoucnost. Dnes vám ukážeme 8 drobných znamení toho, že je ve vašem vztahu větší důvěra, než si myslíte.

1. Nebojíte se být (nebo vypadat) sami sebou.

V přirozených vztazích se nehanbíte a nebojíte se být sami sebou a víte, že váš partner chápe, že nejste robot, a chce se cítit uvolněně a doma. Můžete chodit po domě s telefonem s rozepnutými kalhotami, jíst jídlo v posteli a stále cítit, že váš milovaný je s tím vším naprosto v pohodě.

Zdroj : brightside.me

2. Sdílíte podrobnosti svého dne.

Vrátíte se domů po dlouhém pracovním dni nebo po schůzce s přáteli a chcete se se svými partnery sdílet nějaké nové informace. Nesnažíte se skrýt, že vás chlap z vaší kanceláře rozčílil. Toto sdílení podrobností rozvíjí důvěru a harmonii ve vašem vztahu a dělá vás nejen partnerem, ale také se cítíte jako blízký přítel.

Zdroj : brightside.me

3. Můžete otevřít svá minulá trápení.

Mohly to být problémy s vašimi rodiči, minulé toxické vztahy nebo obtížná operace. Jde však o to, že tyto věci nemůžeme sdílet s osobou, které nevěříte. Psychologové říkají, že v těchto případech je důležité oddělit minulost a současnost a neporovnávat vašeho partnera s nikým.

Zdroj : brightside.me

4. Sdílíte bankovní účet nebo navzájem znáte PIN.

Sdílení bankovního účtu může být podle párů známkou důvěry a štěstí. Jsou otevřeni diskutovat o problémech s penězi a hledat kompromisy, což dává vztahům mnoho výhod. Podle vědce Shauntiho Feldhahna je více pravděpodobné, že páry problémy zvládnou, namísto přemýšlení o ukončení jejich vztahu.

Zdroj : brightside.me

5. Neovládáte se navzájem.

Problémy s důvěrou mohou rychle zničit vztahy, zejména pokud se stanete paranoidním partnerem a začnete každou hodinu volat nebo posílat textové zprávy své milované polovičce. A naopak, pokud mu nedovolíte, aby prohledával váš telefon, myslí si, že máte tajného milence, což znamená, že zde neexistuje důvěra.

Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Můžete snadno nechat své sociální sítě otevřené.

Podle studií mohou sociální sítě vyvolat žárlivost. Facebook a Instagram mohou být důvodem pro hádky a dokonce i rozvody. Představte si, že jedete domů a on vás požádá, abyste si vzali jeho telefon a našli něco v jeho zprávách. To může udělat jen ten, kdo nemá co skrývat. Pokud můžete své účty snadno nechat otevřené, zatímco jste se svým partnerem, určitě jste dosáhli dobré úrovně důvěry .

Zdroj : brightside.me

7. Cítíte se v bezpečí když sdílíte nejen dobré, ale i negativní emoce.

Každý má chvíle, kdy se všechno pokazí. Pokud jste otevřeni diskusi se svým partnerem, znamená to, že jim důvěřujete. Když překonáte obavy, že by vám váš partner mohl ublížit odsuzováním, jedná se o obrovskou výhru pro váš vztah a můžete se cítit bezpečně.

Zdroj : brightside.me

8. Můžete se přiznat, když se mýlíte a sdílet odpovědnosti.

Existuje mezi vámi důvěra, když sdílíte nejen každodenní domácí práce, ale také emoční zodpovědnost. Pokud nebudete ignorovat problémy, projevíte empatii a dokážete uznat, že se mýlíte nebo že jste udělali chybu, je to známka zdravého vztahu.

Zdroj : brightside.me

Reklama