in

I ZVÍŘATA mají svá práva! 10+ zvířecích ZÁKONŮ a zajímavostí, které by měly PLATIT v každé ZEMI.

Zdroj : brightside.me

Stále více světových značek odmítá každý rok používat na testování přírodní srst a zvířecí kůži. Lidé na celém světě se i nadále starají o zvířata a bojují na legislativní úrovni, aby jim poskytli nezbytná práva a výsady. Přestože dobré životní podmínky zvířat jednoznačně učinily pokrok, stále existuje mnoho problémů, které je třeba vyřešit. Proto vás dnes seznámíme se 14 zákony a zajímavostmi ohledně zvířat, které by měli platit všude.

1. V Thajsku existují pečovatelské domy pro slony.

V roce 2016 byla v Phuketu otevřena první svatyně pro slony – tzv. Dům s pečovatelskou službou pro slony. Ve svatyni jsou sloni krmeni ovocem, je o ně postaráno, mohou volně chodit v přírodě a nebo se koupat v bazénu.

2. Ti, kteří zabíjejí bez důvodně krávy, mohou být v Indii odsouzeni až k 14 letům vězení.

Hindové považují krávy za svatá zvířata a jejich zneužívání je považováno za zločin. Například porážka krav je v indickém státě Gujarat potrestána doživotním trestem odnětí svobody a v jiných indických státech je trestána vězením až 14 let.

Zdroj : brightside.me

3. ZAJÍMAVOST : Chov mopslíků byl v Holandsku zakázán.

Protože často trpí dušností a jinými problémy s dýcháním.

Kromě mopslíků byla zakázána i další plemena jako jsou anglický buldok, francouzský buldok, kavalírský král Charles Španěl, bostonští teriéři a Shih Tzus.

View this post on Instagram

Не заводите собаку! ⠀ Это не кричащий заголовок, а чистая, правда. Не заводите собаку, если не готовы уделять ей внимание каждый день, ведь поведение собаки зависит не от породы, а от того как вы её воспитали. Если взрослая собака гадит/грызёт дома, это ваша вина, а не её. ⠀ Если вы понимаете, что всегда заняты, вечно в работе, в разъездах и где-то внутри понимаете, что на собаку времени не будет, то не стоит заводить её. ⠀ Если вы берете щенка, то эгоистично отсутствовать целый день дома – НЕЛЬЗЯ, и тем более НЕЛЬЗЯ приходя домой ругать за то, что собака испортила что-либо дома. ⠀ Я пишу это для того, чтобы кто-то из вас подумал, прежде чем взял на себя ответственность за животное, или предупредил своего товарища. Не стоит быть спонтанным и внезапным в столь важном решении. С появлением Вени в нашей семье, я начиталась и наслушалась много историй, историй помощи… ⠀ Иногда собак отдают в приюты, потому что они «непослушные и гадят» (хозяин не приучил). Отдают в хорошие руки, так как появился ребёнок (а у него аллергия) и что? Снова приют или улица? ⠀ Собака – это огромная радость! Если кто-то из вас мечтает о питомце, надеюсь, однажды это случится. Но всегда думайте о долгосрочной перспективе, а не о ближайшем месяце счастья. Они для нас – страница в жизни, а мы для них – и есть вся жизнь. ⠀ Согласны? ⠀ #мопсВеня #mopsVenya #блогсемьиотименимопса #мопс #мопсы #собака #щенок #pug #pugs #puglife #pugstagram #puglove #pugsproud_feature #pugbasement #pugsofinstagram #bubblebeccapugs #pugloversclub #веняандрианов #mopsliebe #mopsz #mopshond #mopsy #mopswelpe #mopswelpe #mopsi #mopsofinstagram #лайфстайл

A post shared by БЛОГ СЕМЬИ И МОПСА ВЕНИ (@mops_venya) on

Reklama

4. Švýcarsko kontroluje velikost klecí pro králíky.

Švýcarský federální zákon o ochraně zvířat má přísná pravidla pro ty, kteří chovají králíky jako domácí zvířata. Tento dokument například uvádí, že denní krmivo zvířat by mělo obsahovat seno a slámu. Existují také přísná pravidla týkající se velikosti jejich klecí: králík musí být schopen sedět rovně a natahovat se v plné délce; měla by existovat stínovaná oblast, do které se schovává; a prostory pro těhotné králíky by měly být vybaveny odděleným místem, ve kterých si mohou stavět hnízdo.

5. Je zakázáno, aby kočka odešla z domu, pokud na Novém Zélandu nemá obojek se 3 zvonečky.

Malá osada s názvem Longburn , která se nachází na Novém Zélandu, má zákon, který uvádí, že kočky mohou opustit své domovy, pouze pokud mají na sobě obojek se 3 zvonky a to kvůli častým dopravním nehodám způsobených kvůli kočkám.

Zdroj : brightside.me