in

I ZVÍŘATA mají svá práva! 10+ zvířecích ZÁKONŮ a zajímavostí, které by měly PLATIT v každé ZEMI.

Zdroj : brightside.me
Reklama

Stále více světových značek odmítá každý rok používat na testování přírodní srst a zvířecí kůži. Lidé na celém světě se i nadále starají o zvířata a bojují na legislativní úrovni, aby jim poskytli nezbytná práva a výsady. Přestože dobré životní podmínky zvířat jednoznačně učinily pokrok, stále existuje mnoho problémů, které je třeba vyřešit. Proto vás dnes seznámíme se 14 zákony a zajímavostmi ohledně zvířat, které by měli platit všude.

1. V Thajsku existují pečovatelské domy pro slony.

V roce 2016 byla v Phuketu otevřena první svatyně pro slony – tzv. Dům s pečovatelskou službou pro slony. Ve svatyni jsou sloni krmeni ovocem, je o ně postaráno, mohou volně chodit v přírodě a nebo se koupat v bazénu.

2. Ti, kteří zabíjejí bez důvodně krávy, mohou být v Indii odsouzeni až k 14 letům vězení.

Hindové považují krávy za svatá zvířata a jejich zneužívání je považováno za zločin. Například porážka krav je v indickém státě Gujarat potrestána doživotním trestem odnětí svobody a v jiných indických státech je trestána vězením až 14 let.

Zdroj : brightside.me

3. ZAJÍMAVOST : Chov mopslíků byl v Holandsku zakázán.

Protože často trpí dušností a jinými problémy s dýcháním.

Kromě mopslíků byla zakázána i další plemena jako jsou anglický buldok, francouzský buldok, kavalírský král Charles Španěl, bostonští teriéři a Shih Tzus.

View this post on Instagram

Не заводите собаку! ⠀ Это не кричащий заголовок, а чистая, правда. Не заводите собаку, если не готовы уделять ей внимание каждый день, ведь поведение собаки зависит не от породы, а от того как вы её воспитали. Если взрослая собака гадит/грызёт дома, это ваша вина, а не её. ⠀ Если вы понимаете, что всегда заняты, вечно в работе, в разъездах и где-то внутри понимаете, что на собаку времени не будет, то не стоит заводить её. ⠀ Если вы берете щенка, то эгоистично отсутствовать целый день дома – НЕЛЬЗЯ, и тем более НЕЛЬЗЯ приходя домой ругать за то, что собака испортила что-либо дома. ⠀ Я пишу это для того, чтобы кто-то из вас подумал, прежде чем взял на себя ответственность за животное, или предупредил своего товарища. Не стоит быть спонтанным и внезапным в столь важном решении. С появлением Вени в нашей семье, я начиталась и наслушалась много историй, историй помощи… ⠀ Иногда собак отдают в приюты, потому что они «непослушные и гадят» (хозяин не приучил). Отдают в хорошие руки, так как появился ребёнок (а у него аллергия) и что? Снова приют или улица? ⠀ Собака – это огромная радость! Если кто-то из вас мечтает о питомце, надеюсь, однажды это случится. Но всегда думайте о долгосрочной перспективе, а не о ближайшем месяце счастья. Они для нас – страница в жизни, а мы для них – и есть вся жизнь. ⠀ Согласны? ⠀ #мопсВеня #mopsVenya #блогсемьиотименимопса #мопс #мопсы #собака #щенок #pug #pugs #puglife #pugstagram #puglove #pugsproud_feature #pugbasement #pugsofinstagram #bubblebeccapugs #pugloversclub #веняандрианов #mopsliebe #mopsz #mopshond #mopsy #mopswelpe #mopswelpe #mopsi #mopsofinstagram #лайфстайл

A post shared by БЛОГ СЕМЬИ И МОПСА ВЕНИ (@mops_venya) on

4. Švýcarsko kontroluje velikost klecí pro králíky.

Švýcarský federální zákon o ochraně zvířat má přísná pravidla pro ty, kteří chovají králíky jako domácí zvířata. Tento dokument například uvádí, že denní krmivo zvířat by mělo obsahovat seno a slámu. Existují také přísná pravidla týkající se velikosti jejich klecí: králík musí být schopen sedět rovně a natahovat se v plné délce; měla by existovat stínovaná oblast, do které se schovává; a prostory pro těhotné králíky by měly být vybaveny odděleným místem, ve kterých si mohou stavět hnízdo.

5. Je zakázáno, aby kočka odešla z domu, pokud na Novém Zélandu nemá obojek se 3 zvonečky.

Malá osada s názvem Longburn , která se nachází na Novém Zélandu, má zákon, který uvádí, že kočky mohou opustit své domovy, pouze pokud mají na sobě obojek se 3 zvonky a to kvůli častým dopravním nehodám způsobených kvůli kočkám.

Zdroj : brightside.me

Reklama

6. Řím zakázal kulatá akvária pro zlaté rybky.

Hlavní město Itálie zavedlo pravidlo zakazující chov zlatých ryb v kulatých akváriích. Podle obránců práv zvířat ryby v těchto akváriích nepřijímají potřebné množství kyslíku. Mohou jim dokonce způsobit slepotu.

Zdroj : brightside.me

7. V Rakousku je zakázáno chovat slepice v malých klecích.

V roce 2004 přijalo Rakousko jeden z nejpřísnějších zákonů o ochraně zvířat. Zakazuje lidem chovat slepice v malých klecích a svazovat či přivazovat dobytek lany. Existují také zákony, které lidem zakazují používat řetězy a ploty, které způsobují šoky elektrickým proudem. Porušení těchto pravidel se trestá nemalou pokutou.

8. Ve Francii je zakázáno nechávat psa v autě na slunci.

Za horkého počasí se auta rychle zahřívají a zvířata ponechaná uvnitř kabiny mohou být přehřátá. Proto Francie považuje tyto činy za týrání zvířat. Majitelům, kteří zamknou své domácí mazlíčky uvnitř svých aut, bude udělena pokuta ve vši 750 EUR. Navíc, pokud se kolemjdoucí rozhodnou rozbít okno vozidla, aby zachránili zvíře, nebudou odpovědni za škody, které způsobili.

Zdroj : brightside.me

9. V Norsku je zakázáno kastrovat kočky.

Sterilizace koček je považována za nelidskou. Můžete kastrovat kočku samčího pohlaví, ale samičku ne.

10. V Bolívii je zakázáno používat holubice v cirkusech.

Bolívie zakázala cirkusy, které ve své práci používají divoká a domácí zvířata. Navíc se v jejich vystoupení nesmí účastnit ani trénovaní psi a holubice. Lidé jsou pak pokutováni za porušení předpisů a zvířata jsou zabavena.

Zdroj : brightside.me

11. V České republice městská policie zveřejňuje informace o zvířatech bez domova na svých sociálních médiích.

Publiée par Městská policie hl. m. Prahy sur Jeudi 1 août 2019

12. Všechna zvířata mají ve Švédsku získat odpovídající lékařskou péči.

Podle zákona přijatého v roce 1988 musí zvířata podstoupit lékařská vyšetření a dostat nezbytná očkování, aby se předešlo všem druhům nemocí. Kromě toho mají právo na komunikaci a zdravou stravu.

Zdroj : brightside.me

13. ZAJÍMAVOST : Spojené království chce zakázat chov skotských klapouchých koček.

Britská veterinární asociace vyzvala k zákazu chovu skotských klapouchých koček. Faktem je, že neobvyklý tvar uší u tohoto plemene je důsledkem genové mutace, která vede k mnoha nemocem, jako je artritida, problémy s páteří, klouby a ušima.

14. V Polsku existuje zákon, který zakazuje držet psa na vodítku déle než 12 hodin v řadě.

Poláci mají také zákon chránící práva zvířat. Podle této legislativy je zakázáno chovat psa na vodítku déle než 12 hodin v řadě, protože to může poškodit zdraví zvířete. Navíc udržování zvířete na vodítku porušuje přirozenou potřebu činnosti zvířete.

Zdroj : brightside.me

Reklama