in

HRDINOVÉ nejen ve filmu! 10+ celebrit, o jejichž SKUTEČNÝCH hrdinství se nemluví.

Zdroj : adme.ru
Reklama

Hollywoodské hvězdy ve filmových trhácích vyskakují z mrakodrapů, levou zadní se vypořádají s tuctem nepřátel a jsou vždy připraveni zachránit svět. Ale život je někdy ještě působivější než scénář. Dnes vám totiž představíme 14 celebrit, které se stali skutečnými hrdiny v obyčejném světě.

1. Steve Buscemi pomáhal hasičům při katastrofě 11. září.

Dříve sloužil v hasičském sboru, pak se stal hercem a slavnou hvězdou, ale na jeho první práci nikdy nezapomněl. Při tragédii 11. září přišel zpět do hasičského sboru a začal spolupracovat. Pracoval 12 hodin denně. Odmítl rozhovory a fotografie: nedělal to kvůli slávě.

Zdroj : adme.ru

2. Princ William zachránil ruské ztroskotané námořníky.

Dědic britského trůnu a ještě k tomu pilot záchranného vrtulníku. Když ruská nákladní loď Swanland havarovala na Irském moři, princ jim přiletěl na pomoc. Doletěl na místo havárie a podařilo se mu pomoci dvěma členům posádky lodi. Velvyslanec Ruska pak vyjádřil oficiální poděkování vévodovi z Cambridge.

Zdroj : adme.ru

3. Demi Moore nedovolila ženě spáchat sebevraždu.

Herečka si přečetla komentáře na jedné její stránce na sociální síti a zjistila, že jedné z jejich odběratelek hrozí, že si ublíží. Hvězda reagovala rychle: zjistila, ze kterého města žena píše a kontaktovala místní záchrannou službu. Podobně zareagovali i fanoušci Demi Moore, kteří viděli alarmující komentář. V důsledku toho byla její fanynce poskytnuta pomoc včas.

Zdroj : adme.ru

4. Arnold Schwarzenegger vytáhl z vody topícího se surfaře.

K incidentu došlo, když Schwarzenegger byl guvernérem Kalifornie. Hlava státu – Arnold – odjel na dovolenou na Havaj. Tam při plavání viděl muže, který se nepřirozeně potácel. Surfař měl zraněný sval na noze a riskoval utonutí. Cvičený herec přispěchal na pomoc a vytáhl sportovce spolu s jeho prknem na pláž.jak se asi cítil muž, kterého zachránil Terminátor, už nevíme. 😀

Zdroj : adme.ru

5. Jack Osbourne zachránil ženu s infarktem.

Herec, producent a syn skandálního Ozzy Osbourna také jednou odjel na Havaj na dovolenou. Když se pokojně opaloval na pláži, zazněl alarm: žena se topila. Měla srdeční problémy. Jack jí pomohl dostat se z vody a poskytl jí první pomoc, než dorazili lékaři. Díky němu zůstala naživu.

Zdroj : adme.ru
Reklama

6. Danny Trejo při autonehodě zachránil dítě.

Drsňák z obrazovky Danny Trejo má srdce na správném místě, ikdyž k němu nebyl život vždy milosrdný. Než se stal hercem, strávil 11 let ve vězení. Problémy ho ale hodně naučily. Nyní se snaží pomáhat lidem a věří, že dobro se vždy vrátí. Když byl Trejo svědkem nehody v Los Angeles, okamžitě se vrhl na pomoc. A podařilo se mu to včas: auto, ve kterém bylo dítě, začalo hořet. Herci se však podařilo chlapce zachránit.

Zdroj : adme.ru

7. Jamie Foxx vytáhl muže z hořícího auta.

I tento oscarový herec byl ve správnou dobu na správném místě. Poblíž hercova domu se stala autonehoda a nikdo nebyl ochoten pomoc. Několik aut projelo kolem hořícího auta a jen si to fotili. Fox jim pomohl.

Zdroj : adme.ru

8. Vin Diesel přišel na pomoc rodině několik sekund před výbuchem.

Herec při projížďce na motocyklu byl svědkem nehody. V rozbitém autě po těžké nehodě byla celá rodina: otec a 2 synové. Diesel nejprve vytáhl děti a potom pomohl i otci. Jakmile byli všichni na bezpečném místě, auto explodovalo.

Zdroj : adme.ru

9. Harrison Ford hledá ztracené turisty a děti.

Harrison Ford je hrdina nejen na obrazovce. Herec má pilotní licenci a i vlastní vrtulník. Úřady se proto na něj často obracejí o pomoc, pokud naléhavě potřebují někoho evakuovat. Také se často vydává hledat ztracené děti a turisty.

Zdroj : adme.ru

10. Benedikt Cumberbatch zabránil zločinu na Baker Street.

Jak víte, Sherlock Holmes bojoval proti zločinu ze svého domu na Baker Street. Shodou okolností byl umělec role slavného detektiva nucen „pročistit“ stejnou ulici. Cumberbatch jel v taxíku se svou ženou, když viděl 4 chuligány, kteří se snažili zbít kurýra na kole. Ihned vystoupil a běžel na pomoc.

Zdroj : adme.ru

11. Král Jordánska pomohl řidiči během sněžení.

Abdullah II ibn Hussein si jel prohlédnout hlavní město Jordánska během neobvyklého sněžení. Když se kolona pomalu pohybovala ulicemi, král si všiml aut uvízlých ve sněhu. Řidič jednoho z nich se nemohl dostat ven. Vládce mu přišel  na pomoc a společně vytlačili auto. Někdo to natočil na mobil, a tak celý svět viděl nefalšovaný královský čin.

Zdroj : adme.ru

12. Jennifer Lopez koupila roční zásoby jídla pro studenty z chudých rodin.

Ve škole v Tennessee učitelé pomáhají dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit koupit dost jídla. Učitelé také prosili o pomoc na sociálních sítích. Žádost se dostala až ke slavné zpěvačce. Řekla, že i její matka jednou také pracovala v takové škole. Hvězda pak utratila nemalé peníze za roční zásobu jídla pro tyto děti.

Zdroj : adme.ru

13. Keanu Reeves šel domů k dívce v nouzi.

O dobrotě Keana Reevese se snad budou i skládat balady. Herec je známý svou pozorností vůči každému zaměstnanci i člověku v jeho okolí. A v běžném životě se zdá, že při každé příležitosti udělá dobrý skutek. Uživatelé internetu říkají, že jednoho dne se zastavil u dívky, kterou uviděl v rozbitém autě. Pomohl jí zavolat odtahovku, odjel s ní domů a dal jí své telefonní číslo, aby mu zavolala, kdyby potřebovala další pomoc.

Zdroj : adme.ru

14. Cristiano Ronaldo platí léčbu nemocným dětem.

Slavný fotbalista často pomáhá dětem s různými chorobami. Platí za ně nejen léčení, ale snaží se je podporovat všemi možnými způsoby. V roce 2016, během zápasu mezi Portugalskem a Islandem, Ronaldo vstoupil na fotbalové hřiště s neobvyklým sestřihem: na zadní straně jeho hlavy měl vyholené 2 tenké pruhy. Takto se snažil vyjádřil svou solidaritu s malým chlapcem, který má jizvy v těchto místech po komplikované operaci.

Zdroj : adme.ru

Reklama