in ,

Doslova PŘEKVAPILY svou INTELIGENCÍ! Top 10 známých HVĚZD, do kterých byste to NEŘEKLI.

Zdroj : brightside.me
Reklama

Ať už jsou to herci nebo hudebníci, všechny celebrity mají spoustu krásy a talentu. Mnozí z nich však mají ještě něco jiného: nevídaně nadaný mozek. Někdy až tak skvělý, že jim umožnil dosáhnout fantastických výsledků v neočekávaných oblastech vědy, akademie a obchodu. A tím také porušili některé stereotypy toho, co si většinou myslíme o celebritách.

1.  Kytarista z Queenů, Brian May, je vynikající astrofyzik.

Brian May není jen rocková hvězda. Věnuje se výzkumu hvězd, nebo alespoň některých typů nebeských těles. Je držitelem titulu Ph.D. v astrofyzice a spolupracoval i s NASA na jejich zkoumání „trpasličí planety“ Pluto .

Zdroj : brightside.me

2. James Woods má jedno z nejvyšších IQ na světě.

Odhaduje se, že má IQ 180, což ho řadí mezi 10 nejinteligentnějších lidí na planetě, mezi takové kapacity jako byl Stephen Hawking a šachový mistr Garri Kasparov.

Zdroj : brightside.me

3.  Ken Jeong je certifikovaný lékař.

Ikdyž jej všichni známe jako vtipného a sarkastického asiata, který vždy filmy přivede k dokonalosti, ve skutečnosti je i certifikovaným lékařem a když se naskytne možnost, tak nikdy neváhá a pomůže.

4. Lisa Kudrowová zkoumala bolesti hlavy.

Pro fanoušky seriálu Přátelé bude vždy Phoebe Bufetová, ale ti s hlubokým zájmem o svět vědy vědí, že ji lze nalézt i v oboru medicíny. Kromě toho, že získala titul v biologa, stala se součástí studie týkající se migrén a jiných typů bolestí hlavy.

View this post on Instagram

❤️ this @blackbookmag

A post shared by Lisa Kudrow (@lisakudrow) on

5. Komik Conan O’Brien býval jedním z nadšených studentů na Harvardu.

Harvardská univerzita je jednou z nejprestižnějších škol na světě, takže jen pouhá zmínka o ní evokuje naprostou akademickou dokonalost. A jen velmi málo lidí dosáhlo stejného vzdělání jako hostitel, komik a moderátor Conan O’Brien.

Zdroj : brightside.me
Reklama

6. Mayim Bialik je skutečný vědec na kameře i mimo ní.

Herečka hrající Amy Farrah Fowlerovou v komediální show Teorie velkého třesku, kde hraje vědce, který se specializuje na neurologii, vlastně jen napodobuje svůj skutečný život. Přestože hrávala ve filmech a seriálech již od dětství, absolvovala UCLA s titulem Ph.D.

Zdroj : brightside.me

7. James Franco je dlouholetý student.

Je to herec, filmový režisér a hvězda v mnoha ohledech. Ale kromě sbírání ocenění v Hollywoodu, sbírá i tituly z prestižních univerzity. Velmi zajímavý koníček, že?

Zdroj : brightside.me

8. Dolph Lundgren je stejně chytrý jako silný.

Švédský herec známý svými tvrďáckými a drsnými rolemi, nemá jen silné svaly, ale také chytrý mozek. Lundgren má titul z chemického inženýrství a i magisterský titul z University v Sydney v Austrálii.

Zdroj : brightside.me

9. Natalie Portman umí mluvit 6 jazyky.

Oscarová herečka má i svoji jinou silnou stránku, než jen herectví. Herečka mluví plynule hebrejsky (její rodný jazyk), španělsky, německy, francouzsky, japonsky a samozřejmě anglicky. Jednou dokonce veřejně řekla: „Raději bych byla chytrá, než jen filmová hvězda“.

10. Ashton Kutcher má hlavu pro investice a podnikání.

Kutcher, známý pro účinkování v show Dva a půl chlapa, se sice proslavil jako model, ale před tím studoval Biochemické Inženýrství. Když jeho modelingová kariéra začala růst, opustil svou vědeckou kariéru. Ale kromě toho, že se blýskl v Hollywoodu, ukázal že má velmi dobré oko pro podnikání a investice. Díky tomu své jmění doslova zčtyřnásobil.

Zdroj : brightside.me

Reklama