in ,

Ne všechno VÍME! Top 10 světových tajemství, která ještě musíme ODHALIT.

reddit.com wikipedia.org
Reklama

Ve 21.století věda pokročila daleko vpřed a zdálo by se, že na Zemi by již neměla být žádná neobjasněná tajemství. Koneckonců, všechno lze zkontrolovat, studovat a dokonce se naučit, jak fungují složitá zařízení vytvořená pomocí nejnovějších technologií. Ale ne, svět si žárlivě hlídá svá tajemství a vědci mohou pouze vytvářet hypotézy a snažit se je rozluštit. A přesně o 10 takových záhad bude dnes řeč.

1. V polské vesnici Miejsce Odrzańskie se po dobu 10 let narodily pouze dívky.

Městečko v jižním Polsku s populací asi 300 lidí přitahovalo zájem vědců svou vtipnou anomálií: po dobu 10 let se zde rodily pouze dívky. Raimund Frishko (starosta Miejsce Odrzańskie) dokonce slíbil, že vyplatí bonus páru, který bude mít chlapce.

2. Normandie má dub se dvěma kaplemi.

Na severu Francie, ve vesnici Alouville-Belfos, roste nejstarší dub, ve kterém jsou umístěny 2 kaple. Přesný věk stromu není dosud znám. Jak předpokládají místní obyvatelé, měl by být stejně starý, jako samotná Normandie, to znamená, že existuje od roku 911.

3. Hora Liko, která byla nedávno objevena, je skutečným ztraceným světem.

V Zambezii, v severní části Mosambiku, číhá hora Liko. Příroda v těchto místech zůstala nedotčena po miliony let, protože všude kolem je neprůchodné houští. Bez moderní technologie není možné na horu vystoupit, protože jeho výška je asi 1100 metrů nad mořem a strmé svahy dosahují až 700 m. Nahoře, uvnitř sopečného kráteru, vyrostl tropický prales. Hora byla oficiálně označena za horu až v roce 2012, kdy na ni náhodou narazil vědec z Oxford Brooks University Julian Bayliss pomocí služby Google Earth.

twitter.com

4. Čtvercové mraky

Čtvercové mraky jsou neprozkoumaným fenoménem počasí. Vědci vytvářejí nejrůznější předpoklady o příčinách tohoto jevu, od intrik mimozemšťanů až po světové spiknutí, ale v tuto chvíli nemáme žádné jednoznačné vysvětlení.

reddit.com

5. Obří kotle Death Valley, Yakutia

„Eloi Cherkechekh“ je název tohoto místa v jazyce domorodých obyvatel. V lidových legendách se říká, že zde jsou některé kotle z neznámého materiálu vykopány hluboko do země a tvoří celý podzemní systém.

wikipedia.org

6. Seznam sumerských králů: 8 vládců na 241 200 let?!

Seznam sumerských králů je důkazem toho, že Sumerové žili asi před 250 000 lety. Ale to není tím nejneuvěřitelnější, faktem. Podle tohoto artefaktu se ukázalo, že 8 vládců vládlo dlouhých 241 200 let! Jak je to možné?!

wikipedia.org

7. Tajemná „Brána bohů“ v Peru

Tato stavba se nachází na malebné horské plošině Altiplano, na břehu jezera Titicaca. Jedná se o sedm metrů vysoké dveře vytesané do červené skály. Uprostřed dveří je lichoběžníkový výklenek, tvarovaný spíše jako klíčová dírka. Co za těmi dveřmi asi je?

View this post on Instagram

Viaje Iniciático a Perú 2020. Mensaje enviado por Rubén Escartín desde Amaru-Muru: "Hemos llegado de noche a Aramu Muru, con lo que no hay fotos. Hemos hecho una práctica-ofrenda llena de magia. El cielo completamente estrellado, yo había comprado un platito de cerámica artesanal para encender carboncillos, le he puesto tres inciensos distintos para la serpiente 🐍 Uku Pacha, el Puma Hay Pacha, y el Cóndor Hana Pacha, he invocado a los Guardianes de Aramu Muru y en ese momento han empezado a volar pájaros con sonidos. Invoco al espíritu de la Puerta y de repente se ilumina (una línea de coches desde la carretera con sus faros, pero ha sido solo durante la invocación, después pararon, aunque estaba lejos la carretera, después pasaban, pero apenas iluminaban la puerta). He canalizado en directo al Espíritu de Aramu Muru y ha sido una experiencia mística, sagrada y mágica. Nos lo llevamos en el corazón, no hay fotos. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻" #viajesporelmundo #viajaresvivir #viaje #viajeespiritual #viajar #peru #oroalquimia #oroalquimiaperu2020 #amarumuru

A post shared by Viajes ORO Alquimia (@viajes_oroalquimia) on

8. Tajemné letiště v Denveru v USA

Kolik záhad obklopuje jedno z největších letišť na světě – letiště v Denveruve Spojených státech, je až šokující! Nástěnné malby připomínající hrůzy války, střechy ve tvaru stanů nebo obří koňská socha „Modrý Mustang“, která se nazývá Blucifer, a která údajně zabila svého stvořitele. Zajímavé, že?

View this post on Instagram

Corn Moon over DIA & Westin Hotel I keep trying to get the perfect full moon rise over DIA…This one is closer but I needed the sun to stay up about 10 mins longer for a little more light on the foreground…I'm not complaining after a month of crappy air quality I was delighted to even SEE the moon 🌙 🙂 #canonR5 EF100-400 4.5-5.6 L IS II USM + Extender EF 2x III focal length 800mm f/11 1/50th sec ISO 3200 #canon #dia #denverinternationalairport #westin #denver #colorado #fullmoon #cornmoon This image would have been nearly impossible without the R5's ability to focus at f/11 + about 5 stops of combined image stabilization allowing the very slow shutter speed…and the R5 had no problems at ISO 3200. Many thanks to @planitphoto for their kick ass ephemeris planning app!

A post shared by Bill (@photographybywam) on

9. Zakřivený les v Polsku 

Na západě Polska, v Pomořansku, je háj, ve kterém stromy rostou velmi zvláštním způsobem. Asi 100 borovic, zasazených v roce 1930, se ohýbají pod úhlem 90°. Čím to je?

wikipedia.org

10. Jeskyně mušlí ve Velké Británii, tajemství původu, které dosud nikdo neobjevil.

Jeskyně mušlí je jednou z předních britských nejzáhadnějších památek. Celý povrch jeskyně (což je 190 metrů čtverečních) je lemován vzory 4,6 milionu mušlí a škeblí. Tento jev byl náhodně objeven v roce 1835, ale jeho skutečný věk je stále neznámý.

wikipedia.org

Člověk by si myslel, že za tu dobu, co naše lidské rasa žije na této planetě, jsme již objevili všechno, a že nás už nic nedokáže překvapit. Jak jsme se ale mohli dnes přesvědčit, jsme na omylu. Jak byste například vy vysvětlili, že se po 10 let rodili ve vesnici jen samé dívky?

Čerpali jsme z adme.ru

Reklama